Dlaczego warto tańczyć?

Salsa mimo swojej dynamiki i gwałtowności śmiało nadaje się także dla amatorów tańca, którzy dopiero chcą spróbować swoich sił w tańcu towarzyskim. Jedyne czego potrzebujemy to trochę motywacji, samozaparcia, dużego lustra i odpowiedniej muzyki, która wprowadzi nasze biodra w ruch lub ewentualnie sprawdzi się tutaj dobra szkoła tańca.

Psycholog przez internet
https://bezproblemowo.com/
Psychoterapia i porady psychologiczne przez Skype.
Psychiatra internetowy bez wychodzenia z domu.

1. Salsa jako sposób na udaną randkę

Podoba Ci się dziewczyna z pracy ale nie masz pojęcia jak jej zaimponować. Naukowcy mówią, że osoby, które dobrze poruszają się po parkiecie dużo bardziej działają na płeć przeciwną. Wystarczy kilka treningów by nabrać wprawy w wyłapywaniu rytmu i poruszania się zgodnie z zasadami salsy. Wcześniejsze ćwiczenia ruchów nie tylko pozwolą Ci być pewnym siebie ale także ułatwią Ci kontakt z osobą, której dopiero chcesz zaimponować.

2. Ruch to zdrowie

Szybki rytm do którego salsa jest tańczona sprawia, że jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chcę w przyjemny sposób pozbyć się kilku nadprogramowych kilogramów. Nie tylko spalimy kalorię, ale także wzmocnimy nasze mięśnie i posturę! Salsa od lat utrzymuje Latynoski w niesamowitej kondycji i sprawia, że na parkietach nie ma im równych!

3. Salsa jest przyjemna

Salsa może wyglądać na niezwykle złożoną, ale po pewnym obyciu łatwo do głowy wchodzi nam rytm i schemat poruszania się. Oczywiście, jak w każdym tańcu początki nie są łatwe, ale salsa stawia głównie na innowacje i wyczucie rytmu, dlatego technika nie jest aż tak ważna. Wiadomo im dłużej tańczymy, tym technika się przydaje do poznawania kolejnych kroku, ale potem… jest to już sama przyjemność z tańca.

4. Salsa jest tańcem towarzyskim

Dlatego łatwo jest poznawać nowych ludzi na zajęciach. Nie raz wspólna pasja prowadzi do niesamowitych przyjaźni, które utrzymują się latami. Pozwól sobie odkrywać zarówno ludzi jak i nowych partnerów w tańcu, nie ograniczaj się.

5. Salsa to niesamowita zabawa

A to właśnie największa zaleta salsy. Taniec ten pozwala nam nie tylko wytańczyć nasze wszystkie złości ale po prostu też dobrze się bawić czy to z partnerem tanecznym czy to z grupą. Duża dawka ruchu, wesoła, skoczna muzyka sprawiają, że zajęcia opuszcza się z dużym uśmiechem na twarzy.