Rodzaje salsy

W zależności od regionu w którym rozwijała się salsa, nabrała ona najróżniejszych form w zależności od wpływów, które na nią oddziaływały. Nie chodzi tutaj tylko wyłącznie o kroki tańca czy rodzaj muzyki, do których salsa jest tańczona. Przede wszystkim style różnią się geometrią prowadzenia partnerki (tutaj rozróżniamy styl liniowy i kubański) oraz szkieletem muzycznym na którym taniec się opiera. Niżej przedstawimy krótką charakterystykę głównych stylów, w których salsa jest tańczona.

Praca za granicą
http://praca.sherpaforce.pl/oferty-pracy-w-holandii
Oferty pracy w Holandii.
Praca za granicą w nowym wymiarze.

1. Salsa kubańska, bez której prawdziwa szkoła tańca salsy się nie obejdzie. Tutaj dominuje mężczyzna i w tańcu jest to bardzo łatwo wyczuć. Kubańczycy “swoją” salsę nazywają casino. Jak poznać tą salsę? Przede wszystkim prowadzący stronią od obrotów, nie możemy spotkać ich prawie w ogóle, natomiast popularne jest zmienianie się miejscami bądź obchodzenie jakby po kole. Dodatkowo jest to przede wszystkim taniec bioder – zmysłowe, szybkie ruchy prowadzone są głównie na 3, co oznacza, że zmiana kroku występuje na trzecie uderzenie.

2. Salsa liniowa, czyli zbiór kilku stylów, które rozprzestrzeniły się na świecie za pomocą Latynosów mieszkających na terenie Stanów Zjednoczonych. Dlaczego liniowy? Cały taniec i rama opiera się na “cross body lead” czyli figurze, gdzie partner przeprowadza partnerkę po linii prostej. Jest to najbardziej popularny gatunek salsy i spotkać możemy go na każdy zajęciach tanecznych. Głównymi gałęziami tego stylu są New York Style oraz Los Angeles Style.

New York style tańczony jest właściwie zawsze na 2. Płynne prowadzenie z widocznym sygnalizowaniem kroku i brakiem agresywności, jaka występuje w kubańskiej odmianie. Sam taniec jest pełen wdzięku a w parze to partnerka jest tą bardziej eksponowaną postacią. Nie rzadko możemy tutaj spotkać solowe pokazy w trakcie tańca. Dodatkowo w krokach możemy też odnaleźć dużo inspiracji jazzem.

Los Angeles Style tańczy się na 1. Bardzo szybki i niesamowicie efektowny styl. Ogromna dynamika tańca polega na gwałtowności, szybkich obrotach, podrzutach czy akrobacji – dzięki czemu styl popularny jest na scenie.