Salsa – jako taniec zmysłów

Salsa – piękny taniec zmysłów, który nie dość, że poprawia samopoczucie, to pozwala wydobyć z siebie pozytywne emocje. Salsa jest tańcem tak naprawdę dla każdego, gdyż bardzo łatwo można się jej nauczyć od podstaw. Później można już tylko się doskonalić i ulepszać swoje umiejętności.

Agregat chłodniczy
http://iceberg.com.pl/chlodnictwo
Instalacje chłodnicze i mroźnicze.
Montaż agregatów chłodniczych.

Salsa jest tańcem, który pasuje tak naprawdę do każdego rodzaju muzyki. Z tego właśnie powodu jest strasznie praktyczna. Ponad to wystarczy zapisać się na kurs, aby zorientować się, iż ta forma ruchu wyzwala pozytywną energię. Wpływa na samopoczucie, gdyż jest to taniec energiczny, rytmiczny, swobodny oraz integracyjny.

Każdy przyzwyczaił się do tego, iż salsa jest tańcem, który tańczy się w parach. Nic bardziej mylnego, bowiem można ją wykonywać także solo. Właśnie tutaj tkwi cały sekret – salsa pozwala na improwizacje i pokonywanie swoich barier. Nawet, jeśli tańczymy ją w parach, to jest z sporą dawką humoru oraz pozwala dobrze się bawić. Można śmiało rzec, iż wpływa na człowieka jak afrodyzjak i przyzwyczaja nas do pozytywnego zmęczenia.

Salsę można tańczyć zarówno w otwartym, jak i zamkniętym trzymaniu. Jeżeli chodzi o postawę partnerów, to musi być ona swobodna – plecy wyprostowane, zaś nogi delikatnie ugięte w kolanach.
Jest wiele technik salsy. Jednak najwięcej figur można zaobserwować w salsie kubańskiej. Wyróżnić możemy tutaj między innymi: arriba, abajo, giro, chica, chico, dame, vacilala, al centro, policia, beso i wiele innych.

Warto wziąć pod uwagę, iż regularnie ćwiczona, może naprawdę zdziałać cuda. Poza lepszą figurą poprawia się także samoocena każdej kobiety. Pracują mięśnie ramion, a cała reszta ciała jest rozluźniona. Sam fakt, że ruchy są wykonywane na zgiętych kolanach, sprawia, że kręgosłup jest całkowicie odciążony.

Nie trudno więc zauważyć, iż z salsy płynie wiele korzyści. Ćwiczyć ją można w każdym wieku, ponieważ wpływa dobrze na organizm ludzki oraz na zdrowie psychiczne. Tańce tego typu na szczęście cieszą się coraz większą popularnością i zyskują sporą liczbę zadowolonych odbiorców.