Salsa

Od jakiegoś czasu zmysłowe kroki salsy podbijają polski rynek i przyciągają do siebie z roku na rok coraz większą liczbę fanów. Gorące rytmy nie tylko rozgrzewają ciała tancerzy ale także amatorów, którzy częściej sięgają po oferty miejsc jak szkoła tańca. Skąd wzięła się salsa i jak to się stało, że powoli zaczyna królować na polskich parkietach?

Badania lotniczo lekarskie
http://www.polmed.pl/pl/medycyna-lotnicza-polmed
Gabinet medycyny lotniczej.
Gwarantujemy konkurencyjne ceny.

Salsa to popularny na całym świecie taniec, za którego dynamikę odpowiada muzyka o tej samej nazwie. Co oznacza salsa? Salsa to nic innego niż smak lub sos, bądź akurat w tym wybranym przypadku styl. Dlatego możemy się spotkać zarówno z przepysznym sosem salsa jak i szybką salsą, czyli tańcem. Skąd wywodzi się taka muzyka? W latach 1940 do 1970 doszło do fuzji dwóch stylów, rytmów afrokubańskich oraz karaibskich co pod dużym wpływem jazzu dało początek zmysłowej Salsie. Jej rozwój to przede wszystkim gorąca Kuba jak i Portoryko, chociaż nierzadko słyszeć można było Salsę na ulicach amerykańskiego Nowego Jorku.

Salsa to mieszanka wielu stylów a dzięki swojemu rozległemu położeniu podczas rozwoju możemy znaleźć w niej wiele wpływów z najróżniejszych kultur. Niektóre wpływy były na tyle silne, że salsę możemy dzisiaj podzielić na kilka typów, które różnią się krokiem podstawowym, rytmicznym umiejscowieniem kroków, sposobem prowadzenia partnerki czy występami solowymi w trakcie tańca.

Ogólnymi założeniami jest taniec do muzyki w metrum 4/4 gdzie całość oparta jest na dwutaktowych fazach. Szkielet rytmiczny na którym oparta jest salsa nazywany jest clave czyli klucz, który był grany na instrumencie o tej samej nazwie. Podczas dwóch taktów salsy występuje 5 takich uderzeń instrumentu, gdzie mamy odmiany 3/2 lub ⅔.

Salsa jest odmianą tańca gdzie tancerze właściwie stoją w miejscu – to znaczy, nie poruszają się zbyt wiele po parkiecie. Oczywiście nie oznacza to, że para tańczy ospale, wręcz przeciwnie, salsa to niesamowicie szybki i dynamiczny taniec, gdzie trzeba doskonale słuchać rytmu i poruszać ciałem.

Warto zapisać się na zajęcia salsy choćby dla dobrej zabawy, której z całą pewnością salsie odmówić nie możemy!