Taneczna pasja

Taneczna pasja

W ostatnich latach panuje moda ( bardzo słuszna zresztą ) na to aby poza życiem zawodowym oraz rodzinnym posiadać jeszcze dodatkowo jakieś hobby czy pasję, coś co można zrobić po pracy, coś co pozwoli się zrelaksować po ciężkim dniu oraz wyczyścić zmęczony umysł. Jednym z najlepszych na to sposobów okazuje się po prostu taniec. Obecnie dziesiątki gatunków tanecznych przeżywają prawdziwy renesans, powstaje masa szkół, codziennie można znaleźć tematyczne imprezy, zawsze znajdą się partnerzy oraz partnerki – podobnie każdy znajdzie jakiś najbardziej dopasowany do niego gatunek.

Hobby to nie wymaga dużo pieniędzy, można wręcz powiedzieć ze poza ceną kursu ( co też można wliczyć w koszt kart sportowych które i tak często posiadamy ) i okazjonalnymi wejściówkami na imprezy nie musimy wydać ani grosza więcej. Można tańczyć dorywczo mając jeden kurs tygodniowo, lub też być hobbystą ćwiczącym dzień w dzień. Hobby to jest bardzo elastyczne i nie ma właśnie żadnych istotnych barier poza rzecz jasna pewnymi wymaganiami fizycznymi ( które też mogą różnić się w zależności od gatunku, salsa w końcu znacznie bardziej angażuje stawy i mięśnie niż na przykład polonez ).

Mieszkając w dużym mieście dzień w dzień znajdzie się jakaś impreza czy kurs, jednak nawet w mniejszych miastach powstają szkoły oraz eventy taneczne. Taniec jako forma ruchowa jest jednocześnie świetnym sportem, dodatkowo bardzo pozytywnie wpływa również na nasz umysł umacniając naszą pewność siebie oraz zdolności społeczno-komunikacyjne. Jest to też wspaniała okazja na wyjazdy poza granice naszego kraju na przeróżne zagraniczne festiwale i tego typu wydarzenia. Z powodu dużej dywersyfikacji gatunków oraz form nauki i rozwoju – nawet nie zauważa się jak z jednego kursu tygodniowo zaczynamy wkręcać się coraz bardziej.