Taniec jako sposób na znalezienie drugiej połówki

Taniec jako sposób na znalezienie drugiej połówki

Część ludzi zaczyna tańczyć z powodu chęci znalezienia nowego hobby, inna grupa robi to jako sport, inna z kolei chce przezwyciężyć pewne bariery psychiczne. Istnieje jednak grupa która robi to głównie po to aby kogoś poznać. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się to strasznie naiwne, to jednak ciężko o hobby które bardziej nadawałoby się do takiego celu. Tutaj mówimy głównie o tańcach towarzyskich które z samej ich natury mają wielką przewagę nad tańcem indywidualnym.

Żadne inne zajęcie nie zbliża tak mocno całkowicie obcych sobie ludzi. Zacząć należy chyba od samej podstawy tańca – obejmuje on dość konkretną ramę taneczną gdzie w większości przypadków między partnerami płci przeciwnych dystans jest raczej dość mały. To już powoduje zatarcie się jednej z barier społecznych ( zwłaszcza tych nagminnie sprawiających problem w naszym kraju ). Do tego dochodzi oczywisty fakt miejsca gdzie wspólnie, w jednym momencie spotyka się pewna grupa osób z której połowę stanowi jedna płeć a połowę płeć przeciwna, a wiadomo jak to zawsze narzeka się, że nie ma miejsca gdzie można by kogoś poznać.

Tak więc mamy już miejsce gdzie możemy poznać ludzi oraz przedarcie się przez pierwszą barierę społeczną. Tutaj dochodzimy do najważniejszego aspektu, chodzi po prostu o ciągły i stały kontakt oparty na zasadach życia codziennego, ale jednak ten oparty jest na całkowicie innych zasadach. Tutaj nawet dla największego introwertyka nie będzie problemem ( a przynajmniej nie aż tak wielkim ) na imprezie aby podejść do kobiety i poprosić ja do tańca. Dodatkowo taniec pozwala znacznie zwiększyć pewność siebie oraz zwiększyć poczucie własnej wartości co ma równie istotny wpływ na tego typu sytuacje. Jest to więc fantastyczny sposób aby móc zacząć szukać przyszłej drugiej połówki, jednocześnie nie robi się tutaj tego w sposób nachalny ( jak to można postrzegać szybkie randki w ciemno i tym podobne ).