Taniec sposobem na życie

Taniec sposobem na życie

Taniec to jedna z tych niewielu czynności która w całkowicie niewinny i niezamierzony sposób, może stać się sposobem na życie zarówno w sferze finansowej jak i tej społecznej. Zaczyna się najczęściej z różnorakich powodów ale raczej nigdy nie planuje się uczynić z tego sposobu ( czy nawet jakiejś swego rodzaju filozofii ) na życie. Jednak po pewnym czasie okazuje się, że nie tylko sprawia nam to olbrzymią radość, nie tylko pozwala w dużym stopniu rozwinąć się fizycznie oraz psychicznie, ale także poznać masę równie pozytywnie zajawionych jak my ludzi.

Po pewnym czasie z jednego kursu tygodniowo robią się cztery, z trzech ówczesnych znajomych z którymi się regularnie spotykaliśmy, nagle robi się ich dwadzieścia trzech. I tak to się rozwija. Z powodu swego specyficznego wpływu tańca na człowieka ( specyficznego z racji pozytywnych skutków i fizycznych i psychicznych ) może stać się on nawet pewnego rodzaju filozofią lub po prostu stylem życia. Jest jednocześnie sportem, sposobem terapii umysłowej, odpoczynkiem po ciężkim dniu jak i nawet sposobem na zarobek. Ze znajomymi też spotykamy się na tanecznych imprezach, dzięki temu że wszystko kręci się wokół tańca mamy szansę znaleźć na to wszystko czas i siły, co w przypadku rozbicia zajęć byłoby raczej niemożliwe.

Właśnie dlatego tak wiele ludzi widzi taniec jako coś więcej niż tylko hobby czy kolejny sport, celem którego jest zrzucenie zbędnych poświątecznych kalorii. Stereotypowo można więc powiedzieć że taki człowiek jest w dobrej kondycji fizycznej i motorycznej, ma wielu dobrych znajomych, jest pewny siebie i posiada wysokie poczucie własnej wartości. A kto wie – może i nawet pozna swoją druga połówkę właśnie podczas tańca.